Kaip pasirinkit Jums tinkančią padelio teniso raketę?

Ar turėtumėte pirkti sunkią, vidutinio svorio ar lengvą raketę? Kokios formos – apvalią, rombo ar “ašaros” formos ji turėtų būti? Koks raketės storis Jums tiktų geriausiai? Į šiuos klausimus atsakymus rasite šiame straipsnyje.

Raketės svoris

Daugelio rakečių svoris yra nuo 365 iki 396 gramų. Lengvomis raketėmis yra vadinamos tos, kurių svoris svyruoja nuo 365 iki 375 g, sunkiomis – nuo 385 iki 395 g.

Lengvesnės raketės yra rekomenduojamos pradedantiesiems padelio teniso žaidėjams bei moterims, nes jas valdyti yra lengviau.

Raketės storis

Šių laikų padelio teniso rakečių storis yra 36-38 milimetrai. Patyrę žaidėjai naudoja storesnes raketes, kad stipriau atmuštų kamuoliuką. Pradedantiesiems rekomenduojamos plonesnės, nes jas lengviau kontroliuoti.

Raketės forma

Rombas. Šios raketės yra rekomenduojamos labiau patyrusiems žaidėjams. “Sweet spot” (arba kitaip taškas, į kurį atsitrenkiant kamuoliukui smūgis yra efektyviausias) yra aukščiau bei mažesnis nei kitų formų rakečių. Su šios formos rakete stipriai atmušti kamuoliuką yra lengviau, tiesa, pradedantiesiems kontroliuoti šią raketę gali būti per daug sudėtinga užduotis.

Apvali. Rekomenduojamos pradedantiesiems. Vadinamasis “sweet spot” yra per vidurį bei didesnis nei rombo formos raketėje, kurios svoris yra tolygiai paskirstytas. Tokio tipo raketės yra lengviau kontroliuojamos.

“Ašaros” formos. Šios raketės yra tinkamos vidutinio bei pažengusio lygio žaidėjams. “Sweet spot” yra kiek aukščiau nei raketės viduryje.

Išvados

Pradedantiesiems žaidėjams yra rekomenduojamos lengvos arba vidutinio svorio raketės, storos bei apvalios formos.

Vidutinio lygio žaidėjams rekomenduojama vidutinio svorio raketės, apvalios arba “ašaros” formos. Raketės storis pasirenkamas individualiai.

Pažengusiems žaidėjams – bet kokios formos ar svorio, tiesa, talentingiausi padelio teniso žaidėjai dažniausiai renkasi rombo formos sunkesnes raketes, kurių storis yra 38 mm.

Moterims rekomenduojamos kuo lengvesnės raketės. Daugelis firmų siūlo raketes pritaikytas specialiai moterims.

b08c9c08-735f-48ab-8b2b-2987c09ba248