Kodėl verta žaisti padelį?

Padelio tenisas – sportas kiekvienam!

5-trucos-para-jugar-al-padelPadelio tenisas (arba padelis) – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu. Tai žaidimas, kuriuo gali mėgautis visi – ir jauni, ir vyresni. Kuo šis sportas toks patrauklus? Mėgautis juo gali skirtingų gabumų žaidėjai. Vyresnio amžiaus žaidėjams nereikia didelio fizinio pasiruošimo, nes aikštelė, lyginant su teniso, yra mažesnė, taip pat padelio tenisas yra žaidžiamas dvejetais, taigi apkrova yra nedidelė. Bet svarbiausia – tai labai linksmas užsiėmimas!

Padelio tenise, taškų skaičiavimo sistema yra lygiai tokia pati kaip tenise, tačiau šis žaidimas turi savitas taisykles. Lyginant su tenisu, padavimas yra ne toks reikšmingas, nes paduodant, kamuoliukas pirmiausiai turi atsimušti nuo paviršiaus ir tik tada būti smūgiuojamas. Padavimas yra atliekamas žemiau juosmens lygio, todėl stipriai “servuoti” kamuoliuką yra sudėtinga. Taip pat, kamuoliukui atmušti, galima naudotis sienomis. Tarp teniso ir padelio teniso smūgių yra didelis skirtumas: tenise smūgiai yra tiesioginiai bei daromi stipriai užsimojus, tuo tarpu Padelio tenise, žaidėjai kamuoliuką “stumia” be didelio užsimojimo, nes dėka didelio žaidimo tempo, galingam smūgiui atlikti nėra laiko.

Pagrindinės sporto šakos savybės:
– lengva treniruotis bei žaisti.
– paprastos ir greitai įsisavinamos taisyklės.
– nereikalauja daug išlaidų, užtenka raketės, sportinių batelių bei patogios aprangos.
– skirtingų žmogiškųjų savybių tobulinimas – komandinis darbas, konkurencija, noras laimėti, pasiaukojimas, pastangos bei daugelis kitų.
– pasaulinė Padelio teniso plėtra – neįtikėtinai spartus žaidėjų skaičiaus augimas, prognozuojama, kad per artimiausius kelis metus jis turėtų augti dar sparčiau.

Padelio teniso privalumai iš fiziologinės pusės:
– raumenų stiprinimas.
– koordinacijos bei balanso gerinimas.
– fizinio aktyvumo įprotis.
– sporto šakos pagalba kovojant prieš vaikų nutukimą ir neaktyvų gyvenimo būdą.
– taisyklingas vaiko kūno augimas.
– kalorijų mažinimas bei gera nuotaika (žaidžiant padelio tenisą išsiskiria didelis kiekis endorfinų).

Privalumai iš psichologinės pusės:
– Suteikia linksmą bei gerą nuotaiką.
– Padelio tenisas – komandinis, socialinio pobūdžio sportas, laisvalaikį praleisite nuostabiai!
– Padeda tobulinti tokias vertybes kaip aukšto meistriškumo siekis, noras įdėti maksimalų kiekį pastangų, partnerystė ir t.t.
– Pagerina savitvardą bei emocines reakcijas, priklausomai nuo įvairių sporte pasitaikančių situacijų.