aikstelePadelio teniso aikštelė yra stačiakampio formos, 20 metrų ilgio bei 10 metrų pločio, padalinta į dvi dalis, kurias skiria tinklas. Aikštelė yra uždara: galinės sienos yra 10 metrų pločio bei 4 metrų aukščio (3 metrai sienos, virš jų – 1 metras vielinės tvoros). Šoninių sienelių aukštis – 3 metrai.

 

 

 

aikstele-spalvota

Aikštelės pastatymas

Padelio teniso aikštelė yra mažesnė už teniso aikštelės žaidimo ribas (kurias žymi linijos). Į vieną pilną teniso aikštelę (įskaičiuojant ir plotą už linijų ribų) gali tilpti dvi padelio teniso aikštelės. Galimi tiek lauko, tiek vidaus aikštės variantai.

Paprastai aikštelės sienos yra sukonstruotos naudojant stiklą, tačiau yra įmanomi ir pakaitalai, pavyzdžiui, fanerinės sienos. Šoninėms sienomis reikalinga grandininė tvora. Padelio teniso aikštelės paviršius yra statomas iš tokios pat medžiagos kaip ir tenisui. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl padelio tenisas taip išpopuliarėjo Pietų Amerikoje bei Europoje – aikštelės pastatymas nereikalauja didelių investicijų.

padel-court-cristal-cespedAikštelės paviršius

Padelio teniso aikštelės paviršius, ant kurio yra žaidžiama, gali būti pagamintas iš betono, cemento, sintetinių medžiagų ar dirbtinės žolės, jeigu tai užtikrina, kad aikštelėje nesikaups vanduo, o kamuoliukas atsimuš tolygiai visuose aikštės plotuose. Tarptautinė Padelio teniso federacija reikalauja, jog aikštelės paviršius būtų žalios, mėlynos arba oranžinės-rudos spalvos.

Apšvietimas

Aikštelės apšvietimo įrenginiai turi būti pastatomi už aikštelės ribų ir ne mažesnio kaip 6 metrų aukščio virš žaidimui skirto paviršiaus.